Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Opakovaný útok psa v pražském metru

10. 03. 2023 14:34:54
Včera před sedmou hodinou ranní došlo na trase B pražského metra mezi stanicemi Českomoravská a Náměstí Republiky k politováníhodné události, když pes bez náhubku zaútočil na několik cestujících.

Vše začalo nastoupením muže mladšího středního věku v outdoorovém oblečení v doprovodu psa neurčité rasy sice na vodítku, avšak bez povinného náhubku. Muž se opřel o dveře a povelem psa usadil ke svým nohám.

Na začátku posledního vagónu se nachází plošina, tvořená prostorem mezi protilehlými dveřmi a dvěma dvojsedačkami, obrácenými do prostoru vozu. U dveří naproti muži se psem stojí mladá dívka, pravděpodobně studentka. Nervózně se probírá nějakými skripty, asi jede na zkoušu a očima hltá poslední vědomosti. Na jedné dvojsedačce sedí u okna postarší muž v nákladném obleku a tváří se důležitě. Možná se jedná o nějakého manažera větší společnosti, který není zvyklý jezdit MHD. Vedle něj sedí žena odhadem mezi čtyřicítkou a padesátkou. Mračí se na celý vagon, je vidět, že má špatnou náladu. Zřejmě ji čeká nějaký problém v práci, s nímž si nebude vědět rady nebo se ráno pohádala s manželem. Na druhé dvousedačce sedí moje maličkost a snaží se dospat noc, přerušenou protivným budíkem.

Okamžitě po uzavření dveří se začne pes rozhlížet a vybírá si první oběť svého útoku. Rozhodne se pro studentku, popoběhne k ní na vzdálenost necelého půl metru, jak mu to dovolí vodítko. Postaví se na zadní, začne prudce vrtět ocasem a bez jakéhokoli varování pronese hlasité: „HAF!“

Studentka se na něj usměje a ve snaze navázat s ním komunikaci se k němu skloní, protože jde o drobné zvíře velikosti většího kocoura. Muž, než aby svého psa odvolal, trochu povolí vodítko, čímž mu poskytne více prostoru k obtěžování dívky. Studentka si čupne na bobek, pes se jí opře o kolena a svým jazykem nekompromisně zaútočí na její ruce. Jeho atak je natolik prudký, až se mu jedno z jeho netopýřích uší roztomile sklopí dolů.

„Jémine, ty seš ale krasavec, jakpak se jmenuješ?“ Osloví dívka psa. Ten se jí místo slušné odpovědi pokusí atakovat jazykem dokonce i tvář. Párkrát se mu podaří krátce líznout, než ho psovod konečně strhne vodítkem zpět. Studentka se narovná, pokouší se vrátit ke svým skriptům, ale je natolik vysmátá, že se nemůže soustředit.

Pes si vyhlíží další oběť a tentokrát se zaměří na manažera v obleku. Muž mu zase trochu povolí vodítko, aby mohl doběhnout až k němu a očuchat mu nohavici. Manažer se znechuceně podívá na tu odpornou havěť, která se mu motá u nohou, zabručí: „zmiz, potvoro“ a odfrkne si. Pes rychle pochopí svou dílčí prohru, přestane vrtět ocasem a stáhne jej k zemi.

„K noze, Berte, to je fuj!“ Odvolá psovod své zvíře, to jej uposlechne, vrátí se a vrhne na něj krátký tázavý pohled. Studentka se krátce uchechtne a dá si ruku před pusu. Zvíře čenichá do prostoru a pak svou pozornost obrátí k zamračené ženě, sedící vedle šéfa.

Pes si před ní sedne a tentokrát zvolí rafinovanější formu útoku. Soustředěně jí hledí do tváře a nasadí výraz neodolatelně smutných psích očí. Přitom zároveň divoce rozvíří ocasem vzduch, natáhne hlavu a praví: „Haf. Háááf?“ Žena se zapomene mračit a psa pohladí, načež mu psovod opět trochu povolí vodítko. Pes udělá krok k ženě a jednu chvíli to vypadá, že ji chce vsunout čumák pod sukni. Rychle se však zarazí a místo toho začne očichávat kabelku na jejím klíně. Žena vezme psí hlavu do dlaní a tiše šeptá jakási konejšivá slova.

Pak vyloví z kabelky rohlík, krátce pohlédne na muže s vodítkem a zeptá se: „Můžu?“ Psovod kývne a žena podá špičku pečiva psovi. Zvíře jediným bleskovým cvaknutím čelistí nekompromisně zlikviduje nabídnuté sousto a poděkuje: „Hauf.“

Nakonec přijdu na řadu já, pes ke mně přiběhne a šmajchlováním mi zaútočí na kalhoty. Začnu psa drbat tak, jak to umím s kočkami, tedy na hlavě, za ušima, na bradě a na zádech až ke kořenu ocasu. Pes coby inteligentní tvor okamžitě pochopí, že to s jeho živočišným druhem moc neumím, ale nedá to na sobě znát. Zřejmě mi chce udělat radost, a tak trpělivě drží a dokonce se tváří, jakoby se mu to bůhvíjak líbilo.

„Náměstí Republiky.“ Ozve se z amplionu nad našimi hlavami. Musím vystoupit a celá zhruba desetiminutová scénka pro mě bohužel končí. Naposledy podrbu psa, a když míjím muže s vodítkem, pozdravím ho zvednutým palcem. Ten se jen nenápadně usměje, pyšně pohlédne na svého psa a odpoví mi stejným gestem.

Takže abych to na závěr celé zrekapituloval. Pes byl v metru bez náhubku a svými útočnými výpady způsobil:

  • Zbavil studentku nervozity, ale zároveň jí znemožnil dokončit přípravu na zkoušku.
  • Rozptýlil rozmrzelost paní mezi čtyřicítkou a padesátkou, ale přitom jí připravil o část snídaně.
  • Znemožnil mi dospat brzké ranní vstávání a nepřímo mě donutil k sepsání tohoto elaborátu.
  • Zúčastněným osobám přinesl do ponurého čtvrtečního rána dobrou náladu (kromě manažera v nákladném obleku, kterého naopak naštval a politováníhodným způsobem zesměšnil).

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Pražák | pátek 10.3.2023 14:34 | karma článku: 32.53 | přečteno: 1081x

Další články blogera

Jan Pražák

Jana a Charlie

Našli se, dali se dohromady a nějaký čas byli spolu šťastní. Potom ji on zničehonic opustil, ona to obrečela, ale přesto na něj ráda vzpomíná a přeje mu spokojený život. Banální příběh dvou lidí? Ale kdepak, nechte se překvapit.

29.5.2023 v 14:34 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 381 | Diskuse

Jan Pražák

Jak jsem polil pivem vlastní manželku

Vy nejezdíte na neoficiální srazy blogerů? Tak to teda děláte obrovskou chybu, neb krom řady hodnotných kulturních zážitků z nejrůznějších malebných koutů naší vlasti byste si tam mohli užít i spoustu legrace s bezvadnými lidmi.

26.5.2023 v 14:34 | Karma článku: 21.95 | Přečteno: 542 | Diskuse

Jan Pražák

Ruka na ňadru

Bedřich: Zamyšleně jsem si tu fotku v mobilu prohlížel. Byl na ní jen detail mé ruky uvolněně spočívající na jejím ňadru. Nikdo z náhodných pozorovatelů by nepoznal, o koho vlastně jde, komu ty dvě části těla patří.

23.5.2023 v 14:34 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 756 | Diskuse

Jan Pražák

Zpověď starého kocoura

Dřív než vám povyprávím dnešní příběh, položím vám jednu záludnou otázku. Máte rádi kočky? Jasně, chlapi, to já taky, ale tak jsem to nemyslel, měl jsem na mysli chlupaté drápkaté předoucí kočky čtyřnohé.

19.5.2023 v 14:34 | Karma článku: 23.87 | Přečteno: 612 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Filip Vracovský

Před třiceti lety údajně střílel Kájínek....

v Borských serpentinách... Jinak to ale u nás bylo celkem fajn. Zkrátka tráva zelenější a tak podobně... Vždyť to znáte :)

30.5.2023 v 7:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Oto Kaděrka

Že důchodová reforma přejde ve znárodnění jsem nečekal

Už jsem se dostal do let, kdy sleduji co jsem dříve nesledoval. Na prahu, kdy máte poslední rok na začátku pětku k tomu ostatně vybízí. No a koukám jak prvnička.

29.5.2023 v 23:04 | Karma článku: 16.91 | Přečteno: 278 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Temnota aneb nedej se člověče

Dnešním tématem je temnota uvnitř nás. Zde popíšu tu svou temnotu a jak s ní zacházím já. Nesvádějme to na druhé ani na satana. Naučme se s ní pracovat.

29.5.2023 v 21:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 |

Tomáš Vodvářka

Kateřina Karolová - Jiné místo (recenze)

Blogerka Kateřina Karolová se po své prvotině "Já, doktorin" (část této knihy vycházela na zdejším blogu na pokračování) vydala na dráhu spisovatelky tajemných příběhů. Lze konstatovat, že třetí kniha "Jiné místo" je asi nejlepší

29.5.2023 v 20:38 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 133 | Diskuse

Emrich Sonnek

Velká láska, nebo obchod?

Odcházel jsem s pocitem, že můj sluch možná ztrácí na kvalitě rychleji, než je mi milé, a celou věc jsem pustil z hlavy. Připomenul jsem si ji znovu až před pár dny, když jsem se zase na stejném místě ocitl znovu.

29.5.2023 v 18:46 | Karma článku: 8.76 | Přečteno: 196 | Diskuse
VIP
Počet článků 2019 Celková karma 29.44 Průměrná čtenost 1265


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...