Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Vyhozený kocourek

16. 09. 2019 21:06:40
Příběh kocourka Filíska měl hodně smutný začátek, nadějné pokračování a nyní zůstává s otevřeným koncem. Než se však k němu dostaneme, podívejme se na krátkou reportáž z umísťovací výstavy, která se uskutečnila v neděli v Kyjích.

Napřed na rozjezd několik žánrových obrázků.

V očích každé útulkové kočky se zračí touha...

... dostat se ven z klece a nalézt svůj nový domov.

A že jich je tam opravdu hodně, schválně je zkuste spočítat.

Možná je to trochu s podivem, ale na kočičích výstavách se občas objeví i pár psů, kteří hledají své nové páníčky.

A jen tak mimochodem, abych to trochu odlehčil, víte, jak se pozná správná útulkářka?

No přece podle častých nevinně zanechaných stop od svých svěřenců.

***

Teď v polovině září praskají útulky ve švech, jsou plné bezprizorních letních koťat a také tvorů, se kterými se někteří lidé pobavili o dovolené na chatách a chalupách, a pak je prostě a jednoduše opustili.

Přesto se na umísťovací výstavě vytvořilo několik pevných lidskokočičích přátelství, jmenujme alespoň některé z nich..

Irena a Bořík

Radka a její dcera s Helčou

Adámek bude mít doma též dvě lidské opatrovatelky

Andrea s rodinkou se ujímá Emilky

Výstavy se zúčastnili kočičáči z těchto útulků: Spolek na ochranu zvířat Dobříšsko, azyl Tylda, Srdeční záležitosti, dočasná péče Hope.

***

A nyní už konečně slíbený příběh kocourka Filíska, který mi vyprávěla jedna z nejhodnějších útulkářek, paní Jana, která spolupracuje s dobříšským útulkem.

Od nějaké neznámé paní se dozvěděla, že na parkovišti supermarketu se pohybuje vyhublý kocourek. Zřejmě ho tam musel někdo vyhodit z auta, protože se za každou cenu snaží získat lidskou pozornost a jakmile někdo otevře dveře svého vozidla, pokouší se nastoupit, tedy proběhnout dovnitř v naději, že se dostane k těm svým. Jenomže lidé si ho nevšímají, odhánějí ho a někteří do něj dokonce nevybíravě kopou, aby se ho zbavili.

Paní Jana mu na zmíněné místo nosila jídlo a modlila se, aby ho na parkovišti nebo na přilehlé frekventované silnici nikdo nepřejel, než se jí ho podaří objevit. To se naštěstí stalo za pár dní. Kocourek se ukázal a velice ochotně se nechal odnést do Janina domácího depozita, kde hned dostal své nové jméno Filísek,

Jenomže hned po transportu domů se ukázalo, že to s Filískem nebude jednoduché, protože byl ve zbědovaném stavu. Byl zraněný na čumáčku, možná od náhodné kocouří potyčky, ale spíš to vypadalo na jeden z těch neurvalých lidských kopanců. Vyhublý, nastydlý a tak zaklíšťovaný, že ani nezbylo místo pro blechy, během dvou dnů mu těch klíšťat vytáhla paní Jana přes čtyřicet.

Filískovi se v domácím depozitu dostalo potřebné péče, krmení a mazlení, paní Jana ho několikrát vzala na veterínu, kde byl nejprve prohlédnut a ošetřen, a postupně vyléčen z nemocí, které si přinesl z ulice. Tedy z parkoviště, abych to nepopletl. Následná kastrace a očkování bylo samozřejmostí, ostatně jako u všech koček, kterým se dostane útulkové péče.

Zhruba dvouletý Filísek byl tedy zachráněn, zabydlel se doma v depozitu a mohl se tak začít chlubit svou milou kocouří povahou. Prostě mazel jako hrom, tvor, který miluje a zároveň vyžaduje co nejvíc lidské pozornosti, zřejmě potřebuje dohnat to, čeho se mu v minulosti nedostávalo.

Ale pojďme ve Filískově příběhu dál. Paní Jana by si ho ráda nechala, ale není to možné, protože tam venku čeká mnoho dalších koček, které potřebují, aby se o ně někdo postaral. Hledá tedy pro Filíska nový domov, lidi, kteří by ho přijali za člena rodiny a ujistili ho, že zdaleka ne každý dvounožec je zlý jako ti, kteří ho vyhodili.

A to je právě ten otevřený konec našeho příběhu. Filísek byl na nedělní výstavě v Kyjích, ale navzdory své kráse a podmanivosti neměl štěstí. Však se na něj podívejte.

Nicméně paní Jana pro něj hledá nový domov dál. A teď vám na ni něco prozradím, až ho najde, tak se jí při předávání Filíska do nové rodiny zalesknou oči slzami. Ona to tak zkrátka má, do každého svého svěřence se zamiluje, chtěla by si ho nechat, ale kvůli dalším potřebným nemůže.

Pokud byste věděli o někom, kdo potřebuje takového bezvadného parťáka, jakým je právě Filísek a kdo má kočky natolik rád, aby mu nepřipravil další zklamání, řekněte mu o něm a dejte mu kontakt na paní Janu: jana.hradil.ova@seznam.cz. Anebo, a teď mi promiňte, že už vás hned po týdnu zas lákám na další umísťovací výstavu, ho v sobotu 21. září pošlete do Libně. A přijďte samozřejmě také, Filísek se tam totiž zase objeví a ve společnosti mnoha dalších koček a kocourů s podobnými příběhy, jako je ten jeho, tam bude hledat hřejivou náruč svých nových lidských společníků.

Podaří se Filískův příběh uzavřít šťastným koncem?

Poznámky: Fotografie nezletilých osob jsou publikovány se souhlasem jejich rodičů. Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Autor: Jan Pražák | pondělí 16.9.2019 21:06 | karma článku: 26.08 | přečteno: 746x

Další články blogera

Jan Pražák

Opravdu jsem tak hloupá?

Dost lidí si to o mně myslí, někteří mi to dávají najevo a pár mi jich dokonce otevřeně řeklo, abych se sebou konečně něco udělala. Jenomže oni nedokážou pochopit mou situaci a chtěla bych je vidět, jak by se zachovali v mé kůži.

27.5.2020 v 14:34 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 903 | Diskuse

Jan Pražák

Hromadné celonárodní akce Společné snímání roušek

Určitě už dávno víte, že u příležitosti rozvolňování bezpečnostních opatření se bude dnes o půlnoci na stovkách míst naší republiky konat slavností akce Společné snímání roušek.

24.5.2020 v 17:47 | Karma článku: 16.04 | Přečteno: 470 | Diskuse

Jan Pražák

Nekulhá, mizera jeden!

„Maruško, jsem rád, že tě po tak dlouhý době zase vidím, celá jsi mi zkrásněla,“ usmál jsem se na svou společnici. Seděli jsme na kavárenské předzahrádce a pozorovali, jak se cvrkot v pražských ulicích znovu zvolna rozbíhá.

23.5.2020 v 17:15 | Karma článku: 24.64 | Přečteno: 681 | Diskuse

Jan Pražák

Blanka na seznamce

„Má milá neznámá, chtěl bych s Vámi prožívat krásné chvilky něžného souznění, ve kterých budeme tajně lásku krást. Nic na tom, že vy jste vdaná a já ženatý, však se o našem štěstí nikdy nikdo nedozví. Jirka 42 let, Praha.“

20.5.2020 v 14:34 | Karma článku: 25.73 | Přečteno: 977 | Diskuse

Další články z rubriky Fotoblogy

Bohunka Jakubcová

Dejcký mosty (Telč, Dyjické mosty) v době karantény (konec března 2020)

Výcuc té krásy. Moje Dejcký mosty. Místo se změnilo díky broukovi. Hmmm... ale stejně... miluju to tam... Pojedete za Telč, nebo půjdete pěšky přes Romantiku a doj(e)dete až na tohle člověkem nedotčené místo. Přijďe!

31.5.2020 v 5:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Dana Adámková

Chci život prožít

Člověk si musí někdy udělat radost. Ona ta práce potom více baví, když se umíme odměnit. Vlastně i zabavit, najednou vidíme tolik krásy, kolem sebe. Fotografování je super koníček.

26.5.2020 v 17:00 | Karma článku: 23.30 | Přečteno: 494 | Diskuse

Soňa Pražáková

Bez roušky v Srbsku

Zavřené hranice, maskování před světem, denní zásoba "opravdu unikátních mediálních zpráv." Pud sebezáchovy se v nás ozýval stále silněji. Člověče, dělej se sebou něco. Prchni. A tak se prchlo tentokrát do Srbska.

25.5.2020 v 19:38 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 369 | Diskuse

Pavel Kynčil

Jaro na louce.

Jaro je opravdu krásné, ale kromě šlechtěných květin jsou krásné i ty na loukách a v lesích. A protože se mi luční kvítí líbí,

24.5.2020 v 21:41 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 194 | Diskuse

Veronika Foglová

Květinkový ráj

Kolem mě teď všechno kvete jako o život, a je moc krásné zachycovat ty kvetoucí rostlinky a keře, z nichž mnohé uvidíme kvést zase až za rok.

24.5.2020 v 19:02 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 193 | Diskuse
VIP
Počet článků 1659 Celková karma 25.01 Průměrná čtenost 1166


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Začala nová epocha dobývání vesmíru. Soukromá loď s astronauty letí k ISS

Přímý přenos Do vesmíru se po odloženém startu vydala vůbec poprvé soukromá loď s posádkou. Začíná se tak psát nová kapitola ...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...