Jak mě Jitka nepustila dál než ke svým ňadrům

2. 09. 2018 20:09:32
Ten rok jsem se jedinkrát za život těšil, až skončí prázdniny a začne škola. Ne, že bych se nemohl dočkat nasávání nových vědomostí, toužebně jsem očekával okamžik, až se zas uvidím se svou dívkou.

Tehdy mi nebylo ještě ani osmnáct a navštěvoval jsem jeden středoškolský ústav. Zjara jsem se seznámil s krasavicí. Nu, seznámil, spíš mi ji přidělili jako parťačku, když jsme odjeli na brigádu napínat svislé dráty na chmelnici. Profesoři vybírali mladé pány z naší převážně klučičí třídy druhého ročníku a náhodně je párovali se slečnami ze silně přebuchtěného prváku. Ne, neměli na mysli cílené křížení socialistické mládeže, důvod byl prostší. Drát se napínal ve dvojicích, kluk měl za úkol jej odstřihnout z klubka a pomocí tyče přichytit háčkem nahoře, holka jeho druhý konec pevně zarýt do země.

Už večer v den příjezdu jsme s naší partičkou kluků rošťáků zálibně okukovali holky z prváku. Špekulovali jsme, kterou kdo z nás vyfasuje a dohadovali se, jestli se nám podaří zapracovat také s úplně jiným „háčkem,“ než s tím na chmelové dráty. Až na pár nejprotřelejších jedinců by to pro nás bylo poprvé v životě, a to si ještě nejsem jistý, jestli u těch protřelých nešlo jen o plané řečičky.

Po vyfasování klubka drátu, kleští, tyče a rýčku jsem si po boku Jitky pyšně vykračoval na přidělený řádek, ostatní kluci jen závistivě koukali. Bohaté vlnité hnědé vlasy, na tváři úsměv, na hrudi nejmíň trojky a štíhlé dlouhé nožky zakončené nejrozkošnějším pozadím, jaké jsem do té doby viděl. A což teprve ten pohled, když se Jitka začala činit se svým rýčkem. Ladně jej přišlápla do země, až se jí ta chlouba na hrudi dvakrát zhoupla a když se pak narovnala, neodolatelně zavlnila prdelkou.

„Zkus, to,“ říkal jsem si, „udělej na ni dojem a třeba se dočkáš odměny nejsladší.“ A já zkoušel, jak jsem uměl a pubertálně jsem se domníval, že mi to vyjde. Jitka se totiž nudila a jeden naivní snaživec byl pro ni příjemným zpestřením. Mezi večeří a večerkou byla ochotná se mnou courat po chmelnici a jejím nejbližším okolí, nechávala mě krást polibky ze svých plných rtů a jednoho obzvlášť vlahého večera mi dokonce dovolila pomazlit své trojky ukryté v podprsence. Byla to pro mě dost velká muka, protože když jsem chtěl pokračovat dál, Jitka celá ztuhla a odmítla mě slovy: „Honzo, neblbni, někdo nás tady nachytá a budeme mít průšvih.“

Po návratu z chmele jsem se s Jitkou vídal jen občas, ve škole na to nebylo moc času a po vyučování spěchávala domů, vymlouvala se na přísné rodiče. Párkrát se mi ji po velkém přemlouvání podařilo vytáhnout do kina na podvečerní promítání, ale já ve své vytoužené cestě k jejímu klínu nepokročil ani o píď. Holt jsem si tehdy neuvědomoval, že slečny jsou v tomhle věku o pořádný kus dál než my pubertální mladíčci. Na konci školního roku jsem se Jitky zeptal, jestli se uvidíme o prázdninách a ona mi spíš ze slušnosti odpověděla, že bude ve druhé půlce srpna pomáhat v kuchyni kdesi na dětském táboře u orlické přehrady.

Přišly prázdniny a my si začali psát. Tedy pokud jsem zrovna věděl Jitčinu aktuální adresu, poslal jsem jí roztoužený dopis, plný žhavých polibků a smyslných dotyků. A čekal na podobně laděnou odpověď. Dlužno přiznat, že šlo o dobře vychovanou dívku, která věděla, že na korespondenci se má odepisovat. Takže mi tak po týdnu až po čtrnácti dnech dorazil koresponďák s krátkým sdělením: „Ahoj Honzo, díky za dopis, mám se fajn, Jitka“ A k tomu variabilní dodatek, že buď zrovna prší a sedí v chatě s rodiči nebo je krásně, koupe se v rybníce, případně, že našla plný košík hřibů. Nicméně i přes tyto strohé odpovědi jsem se s ní dokázal dohodnout, že za ní předposlední prázdninový čtvrtek zajedu na ten Orlík, kde brigádně vaří.

Ani si nedovedete představit, jak jsem se na ten výlet za Jitkou těšil. Představoval jsem si, že jí nabídnu pomoc, budeme v kuchyni sami dva, já jí budu při krájení mrkve sázet droboučké polibky za krk a vískat ve vlnitých vlasech. To ji rozněžní, po vhození posledního kolečka mrkve do hrnce se otočí, nechá si rozepnout podprsenku a přitiskne svá ňadra na mou hruď. Pak začne vzdychat touhou, já si ji vysadím na kuchyňský pult a... a jak jsem se zasnil, tak jsem zapomněl hlídat čas a ujel mi autobus.

K Orlíku jsem tedy dorazil s několikahodinovým zpožděním a další dlouhé minuty jsem ztratil, než se mi podařilo chytit stopa, který mě dovezl do blízkosti Jitčina tábora. „Ještě to stihneš,“ utěšoval jsem se v duchu, když jsem někdy kolem třetí hodiny odpolední procházel táborovou bránou. V kuchyni jsem krom Jitky nalezl u hromady špinavého nádobí postarší vlídnou kuchařku, která na mě mrkla jedním okem a propustila objekt mé touhy na krátkou pauzu.

Jitka vyběhla z kuchyně, vytřeštila oči a spustila: „Honzo, musíš hned pryč, máme strašně přísnýho hlavase a když mě tady uvidí s cizím člověkem, tak mě odsud vyrazí.“ A táhla mě zpátky k bráně. Byl jsem v šoku, koupel v ledové vodě by mi v té chvíli byla tisíckrát milejší. Mé sny o Jitčiných trojkách a o všem ostatním byly ve zlomku vteřiny pryč a Jitka to na mně poznala. Za branou se shovívavě usmála, dala mi jednu jedinou nádhernou pusu a se slovy: „Musím zpátky do kuchyně, uvidíme se prvního záři,“ mi zmizela z očí.

Tehdy mi vůbec nedošlo, že ta pusa u brány nebyla projevem Jitčiny touhy po mé osobě, nýbrž prostředkem, jak mě aspoň trochu utěšit nad nevydařenou návštěvou a zároveň se mě co nejrychleji zbavit. Ten polibek ve mně živil naději do příštích dnů, takže mi ani nevadilo, když jsem večer dostal doma pořádný zpucunk za pozdní návrat z výletu.

V posledních prázdninových dnech jsem se nesmírně těšil na začátek školy a na Jitku. Věřil jsem, že veškerý její chlad vůči mé osobě nebyl skutečný a že ve vzájemném sbližování budeme pokračovat tam, kde jsme skončili na té jarní chmelové brigádě.

Jenomže Jitku už tahle hra přestala definitivně bavit a hned prvního září ráno mě před školou uvítala slovy: „Ahoj, Honzo, ráda tě vidím, tohle je Lukáš.“ Mladý, asi dvacetiletý muž, který ji doprovázel, se na mě sebevědomě usmál, řekl „ahoj“ a pevně ovinul svou svalnatou paži okolo Jitčiných ramen.

Autor: Jan Pražák | neděle 2.9.2018 20:09 | karma článku: 28.38 | přečteno: 1626x

Další články blogera

Jan Pražák

Dneska ti nedám, mohla bych tě nakazit

„Probiň, Honzo, dneska ti ty buchty nedáb. Ani s tebou nikab nepůjdu, bohla bych tě nakazit. Ležíb doma s virózou.“ Odmítla huhlavě předminulý týden Maruška pozvání na kafe, na něž mi slíbila přinést pár svých skvělých buchet.

19.2.2019 v 14:26 | Karma článku: 23.83 | Přečteno: 1007 | Diskuse

Jan Pražák

Chlapská záležitost

Skoro celý svůj život jsem hlídal jeden tovární areál, ve kterém lidé vyráběli nějaké stroje. Mým působištěm byl dvůr mezi budovami, oddělený plotem od okolního světa.

16.2.2019 v 19:12 | Karma článku: 31.57 | Přečteno: 891 | Diskuse

Jan Pražák

Pražskej vošklivák

Pamatujete se na něj? Míval jsem ho rád. Takovej ten echt pravej pražskej vošklivák se vyskytoval na Václaváku a mohli jste se tam s ním setkat hnedka na několika místech najednou.

14.2.2019 v 14:09 | Karma článku: 29.81 | Přečteno: 824 | Diskuse

Jan Pražák

Mohu vás požádat o ruku, má krásná dámo?

„Mohu vás požádat o ruku, má krásná dámo?“ Touto starosvětskou větou se Michal ucházel o Mirku. O ženu, kterou miloval a o kterou poté po roce a půl manželství přišel vinou vážné komplikace při domácím porodu.

12.2.2019 v 14:04 | Karma článku: 27.52 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Martina Studzinská

Lidi, mluvme spolu

Znáte to. Máte fajn kamaráda a jednoho dne to přijde jako blesk z čistého nebe. Zabrousíte na ožehavé téma. Nejčastěji v tom bývá politika. Nebo globální oteplování či migranti.A je tady společné tabu.

22.2.2019 v 15:27 | Karma článku: 7.75 | Přečteno: 214 | Diskuse

David Dvořák

Česká pošta – sice nedoručujeme, zato zdražujeme ...

Management ČP bez náhrady propustit se zákazem práce ve státních firmách, řadové pracovníky losem rozdělit mezi fungující konkurenci.

22.2.2019 v 13:45 | Karma článku: 37.28 | Přečteno: 1161 | Diskuse

Pavel Hruban

Hráli jsme vám a vy jste netancovali

"Hráli jsme vám a vy jste netancovali, naříkali jsme a vy jste nelomili rukama." Takto charakterizuje Kristus chování svých posluchačů. Nechováme se stejně? Jeho slova jsou varováním i pro nás.

22.2.2019 v 12:12 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 352 | Diskuse

Libuše Palková

Biafra a my

Nevím kolik z vás tuší kde je Biafra a co to vlastně je. Stručně řečeno, Republika Biafra byl státní útvar existující v letech 1967 -1970 na jihovýchodě Nigérie potlačený federálními jednotkami. A jaké to má spojení s námi Čechy?

22.2.2019 v 11:02 | Karma článku: 13.96 | Přečteno: 723 |

Bohumila Truhlářová

Za nabídku pomoci obětem sexuálního zneužití duchovními vyhazov z práce

Muž byl vyhozen z funkce církevního soudce – a jeho provinění je vskutku do nebe volající: chtěl pomáhat obětem sexuálního zneužití duchovními.

22.2.2019 v 10:45 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 342 | Diskuse
VIP
Počet článků 1499 Celková karma 30.86 Průměrná čtenost 1127


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Najdete na iDNES.cz