Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak Marušku naštval výživový poradce

3. 08. 2018 19:43:25
„Honzo, taky si myslíš, že jsem tlustá?“ Maruška se zvolna otočila kolem své osy, aby umožnila mým očím pořádně vychutnat svou plnoštíhlou parádně tvarovanou postavu.

Středně dlouhé blonďaté vlasy rámovaly její kulatý obličej s drobným nosíkem a jako bezedné studánky hlubokýma hnědýma očima. Košile s maličkými zelenofialovými kvítky natěsno obepínala její mohutná ňadra, která si hověla na drobných roztomilých faldících bříška. Začal jsem tu dobrou ženu podezírat, že se na naše odpolední posezení u kávy úmyslně oblékla tak, aby co nejvíc zdůraznila své plné tvary. Podprsenku buď úplně vynechala nebo si vzala jen nějakou téměř neviditelnou. Bílá sukně se jí pod pasem rozšiřovala okolo boků a pak se zas zúžila, aby skončila kousek pod koleny. Když ke mně ve své obrátce stála Maruška vteřinku zády, mohl jsem vytušit obrysy kalhotek, obepínajících její barokní pozadí.

Poté se Maruška vtěsnala do úzké židličky, upřela na mě svůj zrak a pravila: „Včera jsem byla u výživovýho poradce. Ten holomek se mi snažil tvrdit, že jsem tlustá a pokud se rozhodnu využít jejich služeb, zhubnu nejmíň dvacet kilo. Opravdu si myslíš, že jsem na tom tak zle?“

Tahle moje věrná kamarádka dobře ví, že mám pro ni slabost a teď ode mě očekává, že jí pomůžu napravit sebevědomí, které se jí snažil pošramotit nějaký hamižník. Chtělo to pořádnou odpověď a já měl kliku, že jsem si nemusel na nic hrát a mohl mluvit pravdu.

Posadil jsem se proti ní a beze spěchu objednal kávu s pěkně velkým větrníkem. Ještě jednou jsem polaskal svým zrakem její ňadra, pak jsem sklopil oči a asi se i trochu začervenal: „Maruško, máš obrovský štěstí, že máš svýho Frantu a já Soňu. Jinak bych se neudržel a z fleku tě odsud odvedl někam, kde bychom si spolu mohli užívat úplně bez šatů.“ A radši jsem se honem napil kávy, abych odvedl Maruščinu pozornost od svých rozpaků.

„Ty rošťáku, jeden, okamžitě toho nech nebo na tebe zavolám feministky z me too a ty už ti dají co proto.“ Zahrozila mi prstem, ale byla potěšená a rozpovídala se o tom výživovém poradci.

„Víš, Honzo, Franta našel ve schránce nějakej leták a zeptal se mě, jestli bych to nechtěla zkusit. Normálně tyhle blbosti házím rovnou do koše, ale chtěla jsem mu vyhovět a když nabízeli první návštěvu zdarma, tak jsem tam zašla.“

„Přivítal mě takovej mladej nadupanej hubeňour v bílým plášti a hned mě pohnal na nějakou chytrou váhu, která měří tuk v těle a umí i další podobný vymyšlenosti. Chvilku koukal do svejch tabulek, pak prohlásil, že jsem na hranici obezity a jestli s tím hned nezačnu něco dělat, budu mít problémy. Že prej pro mě vypracujou stravovací plán, vylepšenej o jejich zázračný pilulky. Když jsem se začala bránit, že mám sklony k nadváze v genech po svejch předcích a že mi to po přechodu dělaj i hormony, tak se na mě obořil, že tomu jako laik nemůžu rozumět. No, mluvil do mě jako do vrby, já si vzpomněla na Frantu, že by mě chtěl mít hubenější a už jsem byla nalomená. Pak mi došlo, že to asi bude dost drahý, zeptala jsem se ho na cenu a to mě zachránilo. Představ si, Honzo, chvilku se ošíval, pak řeknul dva tisíce. Já hloupá myslela, že je to za rok, ale on mě vyvedl z omylu a prohlásil, že za každý sezení. A že si jako musím rovnou koupit konzultace na celej rok, teda nejmíň dvanáct návštěv plus k tomu ty jejich zázračný pilulky. Tak jsem se otočila na podpatku, práskla dveřma a nechala ho tam i s tou jeho chytrou váhou a tabulkama.“

Maruška zmlkla. Potřebovala to celé někomu vyklopit a teď byla ráda, že to má za sebou.

„Holka zlatá,“ položil jsem jí ruku na ruku, „teď ti budu chvilku dělat výživovýho poradce já, jo? Ale připrav se, že za to budu taky něco chtít.“

Ta krásná žena začala tušit čertovinu, plácla mě přes ruku a zablýskala očima: „Tak spusť, ty jeden kujóne.“

Dal jsem si pořádně na čas, vyčistil brejle, upřel na Marušku přísný pohled a pomalu začal po doktorsku: „Tak pro takovou mírně plnoštíhlou dámu jako jste vy, předepisuji k normální plnohodnotné stravě minimálně jednou za týden navíc pořádný větrník. Případně to může být i jiný zákusek, ale musí být vyrobený z poctivých surovin, žádná umělá sladidla a podobně. A teď to nejdůležitější, musíte dodržet základní pravidlo dávkování a vychutnávat si ho beze stresu a s dobrou náladou. A za všechny tyto rady mi tady a teď zaplatíte jedním zářivým úsměvem, který dokáže vykouzlit jedině taková krásná dáma, jako jste...“

Dál už mě Maruška nenechala domluvit, zakuckala se smíchem, až se zelenofialové kvítky na jejích ňadrech zahoupaly jako malé lodičky na vlnách. Pak se trochu uklidnila a mrkla na mě jedním ze svých hlubokých hnědých očí: „No nevím, nevím, panáčku, vy jste mi nějakej divnej pan dochtór.“ Nakonec s gustem dojedla poslední sousto zákusku a zapila ho zbytkem vonící kávy.

Je to chytrá holka. Přece nebude trpět hladem, nutit se jíst něco, co jí nechutná a ještě za to bůhvíkomu platit majlant. To přece musí pochopit i ten její Franta, no co říkáte?

Autor: Jan Pražák | pátek 3.8.2018 19:43 | karma článku: 39.10 | přečteno: 3583x


Další články blogera

Jan Pražák

Ošklivá Miriam

Narodila jsem se jako poslední z vrhu čtyř koťat, prý o mně tehdy říkali, že jsem nejslabší a ošklivá. Na rozdíl od svých sourozenců jsem měla šedobílý jakoby špinavý kožíšek a trochu křivou tlamičku. A tak mě chtěli utopit.

18.8.2018 v 15:09 | Karma článku: 29.93 | Přečteno: 639 | Diskuse

Jan Pražák

Je opravdu výhodnější být mužem než ženou?

Některé ženy se často a rády ohánějí tvrzením, jak to mají proti nám chlapům v životě těžké. Nevěřím tomu a jako důkaz přináším pár srovnání z mužského a ženského života.

15.8.2018 v 20:03 | Karma článku: 24.22 | Přečteno: 901 | Diskuse

Jan Pražák

Objev dalšího doposud neznámého vynálezu Járy Cimrmana

Materiály, které detailně popisovaly první pivovod nejen v Čechách, ale i na celém světě, objevil můj tajný investigativní zpravodaj čirou náhodou v jednom nejmenovaném jihočeském městečku.

12.8.2018 v 20:20 | Karma článku: 27.02 | Přečteno: 1887 | Diskuse

Jan Pražák

Kterak chlípný Franta Vonásek k semetrice přišel

„Dobrej den, paninko, tady je Franta Vonásek z OPBH, máte doma pana manžela?“ Franta byl hroznej kanec. Totiž obrovský milovník žen a měl důmyslně propracovaný systém, jak si s nimi užívat.

10.8.2018 v 20:02 | Karma článku: 26.84 | Přečteno: 1055 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Nemravnost - zákeřný jed, který otravuje naši osobnost

Nemravnost je jako kapka jedu ve sklenici dobrého vína. A přestože může jít o víno vynikajícího ročníku, přestože může lahodně chutnat, nepatrná kapka jedu v něm nás otráví.

19.8.2018 v 13:25 | Karma článku: 10.26 | Přečteno: 444 | Diskuse

Dáša Stárková

Můj přítel se stal obětí zločinu z nenávisti - homofobie

Minulý týden proběhla Pride Prague. Ač se tento pochod u nás setkává se smíšenými reakcemi, obešel se, pokud vím, bez větších incidentů. Mám přátele gaye, registrované partnery, žijící v Londýně a toto se přihodilo jednou z nich.

19.8.2018 v 12:59 | Karma článku: 19.58 | Přečteno: 1135 | Diskuse

Aleš Szabó

Červenými trenkami uctít 50 výročí ruské okupace? 2

To opravdu může udělat pouze hlupec a stejně tak prohlašovat, že naším stínovým prezidentem je Andrej Kiska.

19.8.2018 v 12:12 | Karma článku: 26.35 | Přečteno: 520 | Diskuse

Pavla Kolářová

Trhněte si...

Tak schválně: kolikrát týdně vás někdo pošle někam a nemyslí tím na poštu? Kolikrát denně slyšíte slůvka, která by se ve slušné společnosti měla spíše vypípat a ne říkat na plnou hubu? No statistiky si nedělám, ale je to celkem...

19.8.2018 v 8:49 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 330 | Diskuse

Olča Vodová

Když se ztrácí vodní zrcadlo (nekorektní)

když chybí skála která nalomí a odrazem vrátí vyřčené myšlenky aby mohly žít když teploty a rosný bod tančí čardáš

18.8.2018 v 23:14 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 255 | Diskuse
VIP
Počet článků 1418 Celková karma 27.99 Průměrná čtenost 1080


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Najdete na iDNES.cz