Jak Marušku naštval výživový poradce

3. 08. 2018 19:43:25
„Honzo, taky si myslíš, že jsem tlustá?“ Maruška se zvolna otočila kolem své osy, aby umožnila mým očím pořádně vychutnat svou plnoštíhlou parádně tvarovanou postavu.

Středně dlouhé blonďaté vlasy rámovaly její kulatý obličej s drobným nosíkem a jako bezedné studánky hlubokýma hnědýma očima. Košile s maličkými zelenofialovými kvítky natěsno obepínala její mohutná ňadra, která si hověla na drobných roztomilých faldících bříška. Začal jsem tu dobrou ženu podezírat, že se na naše odpolední posezení u kávy úmyslně oblékla tak, aby co nejvíc zdůraznila své plné tvary. Podprsenku buď úplně vynechala nebo si vzala jen nějakou téměř neviditelnou. Bílá sukně se jí pod pasem rozšiřovala okolo boků a pak se zas zúžila, aby skončila kousek pod koleny. Když ke mně ve své obrátce stála Maruška vteřinku zády, mohl jsem vytušit obrysy kalhotek, obepínajících její barokní pozadí.

Poté se Maruška vtěsnala do úzké židličky, upřela na mě svůj zrak a pravila: „Včera jsem byla u výživovýho poradce. Ten holomek se mi snažil tvrdit, že jsem tlustá a pokud se rozhodnu využít jejich služeb, zhubnu nejmíň dvacet kilo. Opravdu si myslíš, že jsem na tom tak zle?“

Tahle moje věrná kamarádka dobře ví, že mám pro ni slabost a teď ode mě očekává, že jí pomůžu napravit sebevědomí, které se jí snažil pošramotit nějaký hamižník. Chtělo to pořádnou odpověď a já měl kliku, že jsem si nemusel na nic hrát a mohl mluvit pravdu.

Posadil jsem se proti ní a beze spěchu objednal kávu s pěkně velkým větrníkem. Ještě jednou jsem polaskal svým zrakem její ňadra, pak jsem sklopil oči a asi se i trochu začervenal: „Maruško, máš obrovský štěstí, že máš svýho Frantu a já Soňu. Jinak bych se neudržel a z fleku tě odsud odvedl někam, kde bychom si spolu mohli užívat úplně bez šatů.“ A radši jsem se honem napil kávy, abych odvedl Maruščinu pozornost od svých rozpaků.

„Ty rošťáku, jeden, okamžitě toho nech nebo na tebe zavolám feministky z me too a ty už ti dají co proto.“ Zahrozila mi prstem, ale byla potěšená a rozpovídala se o tom výživovém poradci.

„Víš, Honzo, Franta našel ve schránce nějakej leták a zeptal se mě, jestli bych to nechtěla zkusit. Normálně tyhle blbosti házím rovnou do koše, ale chtěla jsem mu vyhovět a když nabízeli první návštěvu zdarma, tak jsem tam zašla.“

„Přivítal mě takovej mladej nadupanej hubeňour v bílým plášti a hned mě pohnal na nějakou chytrou váhu, která měří tuk v těle a umí i další podobný vymyšlenosti. Chvilku koukal do svejch tabulek, pak prohlásil, že jsem na hranici obezity a jestli s tím hned nezačnu něco dělat, budu mít problémy. Že prej pro mě vypracujou stravovací plán, vylepšenej o jejich zázračný pilulky. Když jsem se začala bránit, že mám sklony k nadváze v genech po svejch předcích a že mi to po přechodu dělaj i hormony, tak se na mě obořil, že tomu jako laik nemůžu rozumět. No, mluvil do mě jako do vrby, já si vzpomněla na Frantu, že by mě chtěl mít hubenější a už jsem byla nalomená. Pak mi došlo, že to asi bude dost drahý, zeptala jsem se ho na cenu a to mě zachránilo. Představ si, Honzo, chvilku se ošíval, pak řeknul dva tisíce. Já hloupá myslela, že je to za rok, ale on mě vyvedl z omylu a prohlásil, že za každý sezení. A že si jako musím rovnou koupit konzultace na celej rok, teda nejmíň dvanáct návštěv plus k tomu ty jejich zázračný pilulky. Tak jsem se otočila na podpatku, práskla dveřma a nechala ho tam i s tou jeho chytrou váhou a tabulkama.“

Maruška zmlkla. Potřebovala to celé někomu vyklopit a teď byla ráda, že to má za sebou.

„Holka zlatá,“ položil jsem jí ruku na ruku, „teď ti budu chvilku dělat výživovýho poradce já, jo? Ale připrav se, že za to budu taky něco chtít.“

Ta krásná žena začala tušit čertovinu, plácla mě přes ruku a zablýskala očima: „Tak spusť, ty jeden kujóne.“

Dal jsem si pořádně na čas, vyčistil brejle, upřel na Marušku přísný pohled a pomalu začal po doktorsku: „Tak pro takovou mírně plnoštíhlou dámu jako jste vy, předepisuji k normální plnohodnotné stravě minimálně jednou za týden navíc pořádný větrník. Případně to může být i jiný zákusek, ale musí být vyrobený z poctivých surovin, žádná umělá sladidla a podobně. A teď to nejdůležitější, musíte dodržet základní pravidlo dávkování a vychutnávat si ho beze stresu a s dobrou náladou. A za všechny tyto rady mi tady a teď zaplatíte jedním zářivým úsměvem, který dokáže vykouzlit jedině taková krásná dáma, jako jste...“

Dál už mě Maruška nenechala domluvit, zakuckala se smíchem, až se zelenofialové kvítky na jejích ňadrech zahoupaly jako malé lodičky na vlnách. Pak se trochu uklidnila a mrkla na mě jedním ze svých hlubokých hnědých očí: „No nevím, nevím, panáčku, vy jste mi nějakej divnej pan dochtór.“ Nakonec s gustem dojedla poslední sousto zákusku a zapila ho zbytkem vonící kávy.

Je to chytrá holka. Přece nebude trpět hladem, nutit se jíst něco, co jí nechutná a ještě za to bůhvíkomu platit majlant. To přece musí pochopit i ten její Franta, no co říkáte?

Autor: Jan Pražák | pátek 3.8.2018 19:43 | karma článku: 39.18 | přečteno: 3625x

Další články blogera

Jan Pražák

Bez podprsenky, ve vytahaným triku a v teplákách

„Honzo, tobě to můžu říct, ty se mi nebudeš smát.“ Pravila Maruška, když jsem se jí včera zeptal, proč se nad kafem a větrníkem tak hezky nakrucuje a natřásá hrudníkem. Tiše jsem přikývnul a čekal, co z ní vypadne.

17.1.2019 v 14:05 | Karma článku: 39.22 | Přečteno: 5647 | Diskuse

Jan Pražák

Pořádně se vysprchuj, ať mi v posteli hezky voníš

Říkává Eva svým zákazníkům. Ještě předtím je však ve své suterénní garsonce s hranou účastí vyzpovídá. Pár otázkami z nich dostane, jestli jsou ženatí, jak často střídají holky z erotických podniků a jestli mají hluboko do kapsy.

14.1.2019 v 14:21 | Karma článku: 27.38 | Přečteno: 2010 | Diskuse

Jan Pražák

Máme se bát Huawei?

Též mám doma Huawei. Je to taková chytrá krabička, co do ní vede pár drátů a ona se postará, abych měl internetovej signál po celým baráku. Když se začalo říkat, jak je Huawei nebezpečnej, tak jsem z toho začal bejt celej hujavej.

12.1.2019 v 14:42 | Karma článku: 30.34 | Přečteno: 742 | Diskuse

Jan Pražák

Jak jsem si vydělal na pivo vlastním tělem

Uprostřed devadesátých let minulého století jsme s kolegy odjeli na týdenní školení do malé vesničky na dolním toku řeky Sázavy, kousek od Čerčan. Do odpoledne jsme vstřebávali vědomosti, poté v podvečer vyrazili za zábavou.

9.1.2019 v 21:06 | Karma článku: 24.14 | Přečteno: 769 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Tadeáš Firla

Co znamená, přijímat bez podmínek?

Je to úžasné, jak Kristus přitahuje lidí "pochybné" pověsti a církev je nedokáže často přijmout, někdy dokonce odpuzuje, nebo odsuzuje, nedokáže naslouchat. Co s tím? Nemám žádný návod, jen reflexi na toho, kdo hledá.

19.1.2019 v 14:04 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 228 |

Jaroslav Kvapil

Proč se mluví jen o Janu Palachovi?

Do titulku jsem si půjčil otázku z blogu jiného autora, ač si myslím, že slůvko „jen“ do ní nepatří. Ten dotaz mi totiž připadá velmi naivní, ale možná je naopak prohnaný, neboť otevírá prostor k různým demagogickým spekulacím.

19.1.2019 v 13:24 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 374 | Diskuse

Michal Pohanka

Zhubnu a konečně si koupím erotické trenky

V poslední době mě zaujaly poutavé články o exotických problémech paní Kateriny Kaltsogianni. Pokusil jsem se vcítit do její bolestivé situace a svým vyprávěním snad pomohu zmírnit trýzeň všem podobně postiženým.

19.1.2019 v 11:00 | Karma článku: 17.69 | Přečteno: 525 | Diskuse

Libuše Palková

Jsou všichni věřící ušlechtilí?

Chvíli poté co média informovala o muži, který se pokusil upálit, objevil se zde blog jehož autor má hned jasno: Byl to dlužník či duchem slabší soudruh najatý komunisty, kteří ho k tomu přiměli ve snaze dostat se opět k moci.

19.1.2019 v 9:29 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 478 | Diskuse

Ladislav Jílek

Bacha na cizince

Myslím, že se s tím většina z nás setkala: zmýlili jsme se v národnosti či jazykových znalostech člověka, se kterým jsme se setkali, a mnohdy z toho byly trapasy.

19.1.2019 v 9:08 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 411 | Diskuse
VIP
Počet článků 1486 Celková karma 31.12 Průměrná čtenost 1122


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Najdete na iDNES.cz