Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proboha, já čekám dítě s prostitutkou

10. 03. 2018 20:45:04
Vážený pane Nováku, dovolte, abych Vás upozornil, že Vaše přítelkyně je bývalá prostitutka. Pokud mi nevěříte, vězte, že jako jeden z jejích klientů si dobře pamatuji na malé mateřské znaménko, které má těsně pod levou bradavkou.

A také na druhou o něco větší pihu, která zdobí její pravý stydký pysk. Obou znamének jsem si všiml, když jsem s ní souložil za úhradu, podobně jako stovky jejích dalších zákazníků.

S úctou, Váš neznámý přítel

Marek v první chvíli nevěděl, jestli je víc šokovaný z obsahu nebo z ironicky vyznívající slušné formy mailu, který mu přišel z nicneříkající adresy. Kdyby to bylo plné sprosťáren, snáz by to s gustem vymazal. Nejhorší však bylo, že s těmi mateřskými znaménky měl pisatel pravdu. Kdo by mohl jeho drahou Renátu tak intimně znát? Tu ženu, se kterou žije už druhým rokem a která je na rozdíl od jeho bývalky tak skvělá. Vždyť má oči jen pro něj a dělá mu pomyšlení, o jakém by se mohlo leckomu jen zdát. A se kterou navíc čeká dítě. Kdo to mohl napsat? Bývalý manžel? Nějaká žena, která si toho všimla někde ve společných sprchách? A proč?

V Renátině minulosti bylo jedno údobí, o kterém Marek nic nevěděl. Věděl jen to, že už byla jednou vdaná a po odchodu manžela se podle svých slov „protloukala, jak život dal.“ Prý střídala místa, jednou někde uklízela, podruhé dělala ve skladové hale, jindy jako servírka po různých hospodách. V jedné takové ji tehdy Marek poznal a pomohl jí najít lepší místo v administrativě, kde pracuje dodnes.

„Proboha, jestli je to pravda, tak já se tahám s bývalou prostitutkou a dokonce s ní budu mít dítě. Bůhví, jestli to občas nedělá za mými zády i dnes. Je to dítě vůbec moje?“ Marek se trápil. Nedokázal si představit, že ta, která si ho hýčká jako v bavlnce, by mohla být něčeho takového vůbec schopná. A hlavně nevěděl, co má dělat. Otevřeně se jí zeptat mu přišlo hloupé. Měl ji rád a rozhodně ji nechtěl opustit jen kvůli nepotvrzenému podezření. Renáta to na něm pochopitelně poznala a začala se ptát, co se děje.

„Reni, podívej se, co mi přišlo, viď, že to není pravda?“ Marek její starostlivé vyzvídání dlouho nevydržel a ten anonymní mail jí ukázal.

Renátě se před očima podruhé v životě zhroutil svět. Poprvé se tak stalo, když od ní odešel Zdeněk a zanechal po sobě dluh z herních automatů. Netrvalo dlouho a přihlásili se věřitelé. Těm dvěma hromotlukům s východním přízvukem dala všechny své úspory, ale bylo to málo. Vyhrožovali jí, že jestli pěkně rychle nezačne splácet zbytek, tak s ní bude amen. Neměla kde vzít, plat uklízečky na takové peníze zdaleka nestačil. A tak začalo nejhorší období jejího života.

Dělala na privátě, musela do postele s každým, kdo jí zavolal nebo na ní ukázal prstem. Šéfové alkoholičce odevzdávala půlku vydělaných peněz. Aby dokázala splácet svůj dluh, musela kývnout na praktiky, které se jí hnusily už jen z pomyšlení a ani teď ve vzpomínkách nechtěla zacházet do detailů. Ale přežila, po několika létech byl dluh splacen a ona s tím mohla seknout. Tehdy si myslela, že už nikdy v životě nedokáže navázat normální vztah s nějakým chlapem.

Ale pak přišel Marek. Jemný a citlivý člověk, u něhož poznala, že to s ní myslí poctivě a časem vycítila, že ji má rád. Neprozradila mu tu chmurnou kapitolu svého života, bála se, že by od ní odešel. Doufala, že se to nikdy nedozví. Začala tomu věřit a kývla na dítě, po kterém on tolik toužil. A ona taky. Jenomže pak přišel ten osudný večírek v Markově podniku, na který byli pozváni i partneři zaměstnanců.

Poznala ho hned při představování. Takový úlisný skrček, o němž ji Marek povídal, jaký je to budižkničemu a pěkný podrazák. Byl to Renátin snad nejhorší bývalý klient. Tehdy po ní chtěl SM praktiky a pokaždé se smál, když jí s gustem ubližoval. A teď na večírku se k ní v nestřeženém okamžiku přitočil se slovy: „Tak co, chudinko, nechceš si zase zadovádět?“ Poslala ho do háje, ale dostala strach. Bála se oprávněně.

***

Teď Renáta stála za Markovou židlí a vzpamatovávala se z mailu, který jí ukázal. Nemělo cenu zapírat, musí mu hned všechno vyklopit. Buď pochopí a přijme ji i s její minulostí nebo se obrátí proti ní. Pak jí nezbyde, než od něj odejít i s jejich nenarozeným dítětem.

„Marku, vypni to, prosím. Pojď, sedneme si spolu pohodlně do křesla, dáme si kávu a jí ti budu vyprávět pohádku o jedné nehodné holčičce.“

Uvolnila se. Věděla, že se musí pokusit udělat vše pro záchranu vztahu, ale byla překvapivě klidná. Řekla mu všechno. Vyprávěla, jak její bývalý manžel tajně hrál automaty a teprve, když najednou zmizel, tak poznala, jak ji zadlužil. Povídala mu o práci na privátě, o tom jak musela chodit se zákazníky na pokoj. Zmínila se i o Markovu kolegovi, v němž na večírku poznala svého nejhoršího klienta. Marek jí nepřerušoval, na nic se neptal, jen poslouchal a tiše zíral. Pokračovala tím, jak byla ráda, když to všechno skončilo, ale bála se, že už nikdy nedokáže normálně žít. Jak byla nakonec šťastná, když poznala Marka a ze strachu se před ním snažila všechno utajit.

Na chvilku zmlkla a pevně mu pohlédla do očí: „Teď víš všechno a já musím nechat na tobě, jestli se mnou budeš chtít dál žít. Ale věz, že tě miluji a nikdy tě nezradím.“

Mlčky jí opětoval pohled, byl stejně pevný jako ten její. Předchozí pochyby byly k nevydržení, ale náhlá jistota mu dodala sílu: „Neboj se o nás. O sebe, o mě, ani o to naše maličké. Všechno bude zas v pořádku, jen počkej do zítřka, musím si něco vyřídit.

***

Marek si byl jistý. V původně nicneříkající adrese, ze které mu přišel ten osudný mail, poznal složenou přesmyčku zkomoleného jména svého kolegy a slova troll. Příštího dne si počkal na vhodný okamžik.

Padla jen jedna krátká rána pěstí beze svědků. Rána, jež nezanechá trvalé následky na těle, ale která je zároveň nekompromisním a definitivním chlapským řešením.

Ještě téhož večera požádal Renátu o ruku.

Autor: Jan Pražák | sobota 10.3.2018 20:45 | karma článku: 40.61 | přečteno: 5550x


Další články blogera

Jan Pražák

Mužská ruka na ženském ňadru

Zamyšleně si tu fotku prohlížel. Byl na ní jen detail jeho ruky uvolněně spočívající na jejím ňadru. Nikdo by nepoznal, o koho vlastně jde, komu ty dvě části těla patří.

22.3.2018 v 13:13 | Karma článku: 21.61 | Přečteno: 1043 | Diskuse

Jan Pražák

Let's speak czech aneb mluvme česky

Stalo se v době těsně po revoluci, když jsme se začali otevírat světu a různí zahraniční investoři vycítili příležitost, uplatnit se na novém trhu. Někteří byli poctiví, jiní už méně a snažili se nás naivní Čechoslováky ošálit.

19.3.2018 v 20:24 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 852 | Diskuse

Jan Pražák

Jak jsem zhřešil

„Nesmíš! Nemůžeš si brát to, co ti nepatří!“ Křičelo zoufale moje svědomí. A přitom vědělo, že má jen pramalou šanci přehlušit volání chtíče, který prostupoval celým mým tělem. Očima, rukama, ústy a pak dál dolů.

18.3.2018 v 18:05 | Karma článku: 20.82 | Přečteno: 472 | Diskuse

Jan Pražák

Studenti, vydržte, jde o hodně

Chápu současné protestní akce studentů a dalších občanů, protože se mi politické klima ve státě vůbec nelíbí. Na hradě sedí stařík, který svým jednáním rozděluje národ a kormidluje nás na Východ.

16.3.2018 v 12:44 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 1251 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Olga Steinerová

Jarní rovnodennost jako šance

V úterý 20. března nastala jarní rovnodennost. V 17 hodin a 16 minut vstoupilo Slunce do znamení Berana. Začalo astronomické jaro.

23.3.2018 v 21:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Milan Šupa

Poučení ze slovenské barevné revoluce

Na Slovensku nebudou předčasné volby. Nicméně síly, jejichž záměrem je destabilizace státu a z této destabilizace zrozená nová vláda, absolutně poslušná zájmům západu, tyto síly budou číhat na svou další příležitost.

23.3.2018 v 15:15 | Karma článku: 34.16 | Přečteno: 843 | Diskuse

Luděk Naivert

Ganz fajni ti policejni chachaři

Vlna emocí nad fotkou ostravských policistů s Kájinkem. Ano či ne ? Odpověď je však nutné hledat úplně někde jinde.

23.3.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 421 | Diskuse

Libuse Palkova

Rozkvět České republiky

Podle odborníků naše země zažívá velký ekonomický růst. Roste i prodej antidepresiv, počet duševních a civilizačních chorob, lidí závislých na drogách či alkoholu, exekucí, bezdomovců, sebevražd, zadluženost českých domácností.

23.3.2018 v 15:04 | Karma článku: 17.23 | Přečteno: 1174 | Diskuse

Marek Valiček

Ich bin Zorka, Gesicht putzen?

"... já když si chci udělat radost, tak zajdu na hřbitov.", prohlásila Zorina po poledni lehce nihilisticky do mobilu a dodala: "Cos měl k obědu?"

23.3.2018 v 14:11 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 812 | Diskuse
VIP
Počet článků 1349 Celková karma 25.13 Průměrná čtenost 1035


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.