Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude jaro časem nových začátků i pro kočky z útulků?

9. 03. 2018 20:05:12
Blíží se jaro, které je pro mnohé z nás nejkrásnějším obdobím roku. Obdobím, ve kterém se po tmavé a studené zimě příroda najednou probudí a vše začíná znovu.

Rodí se nové lásky mezi lidmi, i „lásky“ mezi zvířaty. Některé z nich pominou za pár chvil, jiné však vydrží po celý život. A tak si říkám, proč bychom my lidé, kteří máme ve svých srdcích ukrytou jednu tajnou kočičí komůrku, nemohli právě v těchto dnech dát nový domov nějaké číče z útulku. Tyhlety kočičky to ve svých dosavadních životech neměly zrovna jednoduché, a tak nám za to budou vpravdě vděčné. Bude to láska mezi člověkem a zvířetem, která má velkou šanci vydržet celý život. Celý kočičí život, který obohatí ten náš chlupatou přízní a občas i přátelským lumpačením.

Kamže a kdypak si vlastně pro takovou kočičí krásku můžeme přijít? Do kulturního centra Průhon v pražských Řepích na adrese Socháňova 1220/27 již příští sobotu 17. března od 10 do 17 hodin. Tedy akorát pár dní před začátkem toho nejkrásnějšího ročního období.

Nechme však nyní promluvit lidičky z útulků, aby nám představili některé z koček, které tam na nás budou netrpělivě čekat.

***

Kocour Akim z Animal SOS hledá domov již několik let. Letošní umisťovací výstava bude jeho čtrnáctým pokusem.
Akimovi léta běží a je škoda, aby tak senzační kocour nenašel svou životní lásku v novém domově. Roztomile šilhavý dominantní Akim je pan kocour. Je třeba počítat s tím, že není tahací, ale sám určuje, zda a kdy se nechá pochovat či pohladit. Jinak je velice milý a hodný. K lidem a ke kočkám vstřícný, toleruje psa. Není vhodný ke kocourům.
Je velký jedlík, ochotně baští jak průmyslově vyráběné kočičí krmení, tak i vařenou stravu. Jako mladý Akim utrpěl závažná poranění, u nás prodělal několikeré operace. Rozsáhlá neosrstěná zjizvení jsou stále patrná na pravém boku a toto místo je dodnes citlivé na dotyk, na což je třeba brát při manipulaci s kocourkem ohled. Akim je naprosto čistotný, zvyklý na kočičí záchod.

***

Motáka jsme u nás v útulku Devět životů přijímali jako kotě s porušenou motorikou. Našli ho na poli, nebyl schopný se zvednout a udržet rovnováhu. Později se dal kocourek dohromady a byl v naprostém pořádku. Bohužel před rokem prodělal silný epileptický záchvat, který málem nepřežil. Od té doby bere dvakrát denně léky a je v pořádku. Sice už to není žádný divoch, protože ho léky utlumují, ale jinak je to správný kocour, který spí v posteli a miluje jídlo. S čistotností také nemá problémy. V novém domově by přivítal nějakého zvířecího kamaráda.

***

Pajdulka z útulku Mělník je kočka evropská. Kastrovaná kočička se narodila asi v červenci 2016, nalezena byla 21. 10. 2016 v centru Mělníka.
Pajdulka je hravá, mazlivá a přátelská kočičí slečna, která nepohrdne žádným chlupatým kamarádem. Je naučena čistotě a připravena pro život v bytě.

***

Dobrý den, já jsem Hubert!
Na jaře mi budou dva roky, jsem úžasný masér a společník a miluju lidi. Umístění hledám ideálně jako jedináček, jsem totiž prý dominantní kocourek - ale říkají, že princezna, co mi jednu nabančí, to se mnou zvládne. Můžu s vámi odejít do bytu i domečku na bezpečném místě s přístupem ven, postýlku chci však mít uvnitř domečku.
Jsem odčervený, očkovaný, kastrovaný a čipovaný. Jedu za vámi z útulku Kočičí pohlazení a doufám, že i s vámi DOMŮ!

***

Třičtvrtěroční Rudík je moc milý, hravý, hodný, nekonfliktní, prostě boží kocourek. Přijel do kočičího domova Sluníčko z bývalých uhelných dolů, kde je nyní pískovna. Vyměnilo se zde vedení firmy a kočičky zde začaly být nežádoucí. Čtyři se již ztratily a Rudíkovi s Dušíkem byl akutně hledán útulek, kam by se kluci mohli ihned přesunout. Dušík už našel nový domov a o půl roku starší Rudík domov stále hledá. Je čipovaný, kastrovaný a očkovaný.

***

Matyáš - kocour plemene „exotická kočka“ je vlastně krátkosrstý Peršan. Matyášovi je 6 let, je očkovaný, kastrovaný, vzorně čistotný a zvyklý žít pouze v bytě. Majitelka se pro vážné zdravotní problémy nemůže o kočky starat tak, jak by chtěla. V poslední době byla často v nemocnici, kočky zůstávaly samotné pouze se zajištěným krmením. Z toho důvodu není Matyáš zvyklý na lidi, a ani o ně moc nestojí. Je to prostě „dekorativní“ kocour pro toho, kdo pro něj bude mít dost pochopení, dá mu čas přijít na to, že lidi jsou na mazlení - a taky bude počítat s tím, že z Matyáše se mazlík možná nikdy nestane...

***

Baltazar se zpočátku bál, nechtěl se mazlit, nechtěl se nechat hladit, schovával se a prskal. Teď už ale zjistil, že to v té Pozor kočce není zas tak hrozné, že vlastně ty ženský jsou docela dobrý, a hlavně že to papání a mazlení a dobrůtky jsou každý den několikrát. Takže už asi nikdy nebude mít hlad a nebude mu zima. A tak už se neschovává a nechá se hladit. Co by pro maso neudělal...
Poslední zprávy říkají, že Baltík už se nebojí. Válí před vámi sudy, nastavuje břicho a vrní. Do nového domova by rád s nějakým kámošem nebo k nějakému kámošovi. Je to takový všudybýlek a poštuchovač. Nejraději se pere s depozitní kamarádkou - a zatím nad ní vyhrává. Přesto na něj v novém domově budete muset pomalu. Než si zvykne, vrátí se mu možná trochu jeho nedůvěra a plachost. Ale nebojte, určitě jen na chvilku!

***

Nevím jak vám, ale mně připadá jedna z těch koček hezčí než druhá. A ačkoli je o ně v útulcích dobře postaráno, je také jedna potřebnější než druhá. Touží po nové šanci, po novém začátku v našich rodinách. A po nové lásce v našich srdcích. Po té, která se po tmavé a studené zimě jejich dosavadního života zrodí na samém prahu jara a která vydrží už napořád.

Poznámka: Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Autor: Jan Pražák | pátek 9.3.2018 20:05 | karma článku: 24.32 | přečteno: 631x


Další články blogera

Jan Pražák

Mužská ruka na ženském ňadru

Zamyšleně si tu fotku prohlížel. Byl na ní jen detail jeho ruky uvolněně spočívající na jejím ňadru. Nikdo by nepoznal, o koho vlastně jde, komu ty dvě části těla patří.

22.3.2018 v 13:13 | Karma článku: 21.61 | Přečteno: 1043 | Diskuse

Jan Pražák

Let's speak czech aneb mluvme česky

Stalo se v době těsně po revoluci, když jsme se začali otevírat světu a různí zahraniční investoři vycítili příležitost, uplatnit se na novém trhu. Někteří byli poctiví, jiní už méně a snažili se nás naivní Čechoslováky ošálit.

19.3.2018 v 20:24 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 852 | Diskuse

Jan Pražák

Jak jsem zhřešil

„Nesmíš! Nemůžeš si brát to, co ti nepatří!“ Křičelo zoufale moje svědomí. A přitom vědělo, že má jen pramalou šanci přehlušit volání chtíče, který prostupoval celým mým tělem. Očima, rukama, ústy a pak dál dolů.

18.3.2018 v 18:05 | Karma článku: 20.82 | Přečteno: 472 | Diskuse

Jan Pražák

Studenti, vydržte, jde o hodně

Chápu současné protestní akce studentů a dalších občanů, protože se mi politické klima ve státě vůbec nelíbí. Na hradě sedí stařík, který svým jednáním rozděluje národ a kormidluje nás na Východ.

16.3.2018 v 12:44 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 1251 | Diskuse

Další články z rubriky Fotoblogy

Soňa Pražáková

Hopsa hejsa do Brandejsa

Hopsa hejsa,hopsa hejsa,pojedeme do Brandejsa. Hopsasá, hopsasá, Jeníček se natřásá. Přes potoky, přes hory,přes kameny, přes doly. Říkanka připomínající dětství a tip na výlet.

23.3.2018 v 21:45 | Karma článku: 8.21 | Přečteno: 88 | Diskuse

Ladislav Vinš

Jaro

Snad se dočkáme, ale díky z touhy v duši se dostali na svět obrázky vzpomínek na dobu minulou kdy pohled na krajinu podpořil touhu žít

22.3.2018 v 12:39 | Karma článku: 17.39 | Přečteno: 218 | Diskuse

Klára Tůmová

Nebezpečný špacír

Lovením jedné velké věci snadno uniknou ty malé, to je známá věc. A tak je potřeba být stále ve střehu. I kvůli všudypřítomným nástrahám. (Známá místa 100x jinak pojedenatřicáté.)

20.3.2018 v 18:06 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 252 | Diskuse

Jarmila Horáková

Předjarní zemitost - fOtOblog

Předjaří je syrové a pravdivé, prokoukne nás hluboko dovnitř. Šedivo, blátivo, deštivo, chvíli slunečno, často chladno. Mám ráda i tento čas, soustředím se na sílu proudící od kořenů nahoru. Život je krásný každým okamžikem.

20.3.2018 v 12:17 | Karma článku: 11.88 | Přečteno: 173 | Diskuse

Denis Herák

Výstup na hrad Súľov 660m.n.m.

Posledná zimná turistika a to moja malá srdcovka. Každému odporúčam prejsť sú túto trasu a ako som napísal v článku zvládne to každý.

19.3.2018 v 9:34 | Karma článku: 15.38 | Přečteno: 289 | Diskuse
VIP
Počet článků 1349 Celková karma 25.13 Průměrná čtenost 1035


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.