Bude jaro časem nových začátků i pro kočky z útulků?

9. 03. 2018 20:05:12
Blíží se jaro, které je pro mnohé z nás nejkrásnějším obdobím roku. Obdobím, ve kterém se po tmavé a studené zimě příroda najednou probudí a vše začíná znovu.

Rodí se nové lásky mezi lidmi, i „lásky“ mezi zvířaty. Některé z nich pominou za pár chvil, jiné však vydrží po celý život. A tak si říkám, proč bychom my lidé, kteří máme ve svých srdcích ukrytou jednu tajnou kočičí komůrku, nemohli právě v těchto dnech dát nový domov nějaké číče z útulku. Tyhlety kočičky to ve svých dosavadních životech neměly zrovna jednoduché, a tak nám za to budou vpravdě vděčné. Bude to láska mezi člověkem a zvířetem, která má velkou šanci vydržet celý život. Celý kočičí život, který obohatí ten náš chlupatou přízní a občas i přátelským lumpačením.

Kamže a kdypak si vlastně pro takovou kočičí krásku můžeme přijít? Do kulturního centra Průhon v pražských Řepích na adrese Socháňova 1220/27 již příští sobotu 17. března od 10 do 17 hodin. Tedy akorát pár dní před začátkem toho nejkrásnějšího ročního období.

Nechme však nyní promluvit lidičky z útulků, aby nám představili některé z koček, které tam na nás budou netrpělivě čekat.

***

Kocour Akim z Animal SOS hledá domov již několik let. Letošní umisťovací výstava bude jeho čtrnáctým pokusem.
Akimovi léta běží a je škoda, aby tak senzační kocour nenašel svou životní lásku v novém domově. Roztomile šilhavý dominantní Akim je pan kocour. Je třeba počítat s tím, že není tahací, ale sám určuje, zda a kdy se nechá pochovat či pohladit. Jinak je velice milý a hodný. K lidem a ke kočkám vstřícný, toleruje psa. Není vhodný ke kocourům.
Je velký jedlík, ochotně baští jak průmyslově vyráběné kočičí krmení, tak i vařenou stravu. Jako mladý Akim utrpěl závažná poranění, u nás prodělal několikeré operace. Rozsáhlá neosrstěná zjizvení jsou stále patrná na pravém boku a toto místo je dodnes citlivé na dotyk, na což je třeba brát při manipulaci s kocourkem ohled. Akim je naprosto čistotný, zvyklý na kočičí záchod.

***

Motáka jsme u nás v útulku Devět životů přijímali jako kotě s porušenou motorikou. Našli ho na poli, nebyl schopný se zvednout a udržet rovnováhu. Později se dal kocourek dohromady a byl v naprostém pořádku. Bohužel před rokem prodělal silný epileptický záchvat, který málem nepřežil. Od té doby bere dvakrát denně léky a je v pořádku. Sice už to není žádný divoch, protože ho léky utlumují, ale jinak je to správný kocour, který spí v posteli a miluje jídlo. S čistotností také nemá problémy. V novém domově by přivítal nějakého zvířecího kamaráda.

***

Pajdulka z útulku Mělník je kočka evropská. Kastrovaná kočička se narodila asi v červenci 2016, nalezena byla 21. 10. 2016 v centru Mělníka.
Pajdulka je hravá, mazlivá a přátelská kočičí slečna, která nepohrdne žádným chlupatým kamarádem. Je naučena čistotě a připravena pro život v bytě.

***

Dobrý den, já jsem Hubert!
Na jaře mi budou dva roky, jsem úžasný masér a společník a miluju lidi. Umístění hledám ideálně jako jedináček, jsem totiž prý dominantní kocourek - ale říkají, že princezna, co mi jednu nabančí, to se mnou zvládne. Můžu s vámi odejít do bytu i domečku na bezpečném místě s přístupem ven, postýlku chci však mít uvnitř domečku.
Jsem odčervený, očkovaný, kastrovaný a čipovaný. Jedu za vámi z útulku Kočičí pohlazení a doufám, že i s vámi DOMŮ!

***

Třičtvrtěroční Rudík je moc milý, hravý, hodný, nekonfliktní, prostě boží kocourek. Přijel do kočičího domova Sluníčko z bývalých uhelných dolů, kde je nyní pískovna. Vyměnilo se zde vedení firmy a kočičky zde začaly být nežádoucí. Čtyři se již ztratily a Rudíkovi s Dušíkem byl akutně hledán útulek, kam by se kluci mohli ihned přesunout. Dušík už našel nový domov a o půl roku starší Rudík domov stále hledá. Je čipovaný, kastrovaný a očkovaný.

***

Matyáš - kocour plemene „exotická kočka“ je vlastně krátkosrstý Peršan. Matyášovi je 6 let, je očkovaný, kastrovaný, vzorně čistotný a zvyklý žít pouze v bytě. Majitelka se pro vážné zdravotní problémy nemůže o kočky starat tak, jak by chtěla. V poslední době byla často v nemocnici, kočky zůstávaly samotné pouze se zajištěným krmením. Z toho důvodu není Matyáš zvyklý na lidi, a ani o ně moc nestojí. Je to prostě „dekorativní“ kocour pro toho, kdo pro něj bude mít dost pochopení, dá mu čas přijít na to, že lidi jsou na mazlení - a taky bude počítat s tím, že z Matyáše se mazlík možná nikdy nestane...

***

Baltazar se zpočátku bál, nechtěl se mazlit, nechtěl se nechat hladit, schovával se a prskal. Teď už ale zjistil, že to v té Pozor kočce není zas tak hrozné, že vlastně ty ženský jsou docela dobrý, a hlavně že to papání a mazlení a dobrůtky jsou každý den několikrát. Takže už asi nikdy nebude mít hlad a nebude mu zima. A tak už se neschovává a nechá se hladit. Co by pro maso neudělal...
Poslední zprávy říkají, že Baltík už se nebojí. Válí před vámi sudy, nastavuje břicho a vrní. Do nového domova by rád s nějakým kámošem nebo k nějakému kámošovi. Je to takový všudybýlek a poštuchovač. Nejraději se pere s depozitní kamarádkou - a zatím nad ní vyhrává. Přesto na něj v novém domově budete muset pomalu. Než si zvykne, vrátí se mu možná trochu jeho nedůvěra a plachost. Ale nebojte, určitě jen na chvilku!

***

Nevím jak vám, ale mně připadá jedna z těch koček hezčí než druhá. A ačkoli je o ně v útulcích dobře postaráno, je také jedna potřebnější než druhá. Touží po nové šanci, po novém začátku v našich rodinách. A po nové lásce v našich srdcích. Po té, která se po tmavé a studené zimě jejich dosavadního života zrodí na samém prahu jara a která vydrží už napořád.

Poznámka: Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Autor: Jan Pražák | pátek 9.3.2018 20:05 | karma článku: 24.79 | přečteno: 702x

Další články blogera

Jan Pražák

Vyspala jsem se se svým strýcem

Příběh ženy, které pro tento článek propůjčíme jméno Světlana, není vůbec veselý. Navíc je prozatím bez konce, a tak jí aspoň tímto jménem symbolicky popřejme trochu nadějnější pokračování.

22.3.2019 v 14:31 | Karma článku: 20.59 | Přečteno: 1232 | Diskuse

Jan Pražák

Tak prezidentky se vám zachtělo, milánkové?

V souvislosti s volbami na Slovensku se zde vyrojila celá řada stesků po prezidentce ženě. Jakože by to bylo krásné a bezvadné, daleko lepší, než když nám prezidentují samí chlapi. Opravdu?

19.3.2019 v 14:26 | Karma článku: 28.88 | Přečteno: 5437 | Diskuse

Jan Pražák

Starý maj přednost!

To ráno jakoby vstala levou nohou. Vlastně to celý začalo už předchozí večer, když jí dcera říkala do telefonu, že tam u nich přepadl nějakej mladej gauner staříka, co sotva chodil. Okradl ho a srazil na zem, až si odřel tvář.

16.3.2019 v 20:51 | Karma článku: 27.63 | Přečteno: 848 | Diskuse

Jan Pražák

Co tady dělá ten kondom?

„Člověče, já jsem úplně v háji. Marušku chytlo to její předjarní luxování auťáku a mezi zadníma sedačkama objevila zapadlej kondom. Teďka mě podezírá, že jsem jí nevěrnej.“

13.3.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.38 | Přečteno: 2675 | Diskuse

Další články z rubriky Fotoblogy

Veronika Foglová

Toulky Orlickými horami (1)

Dneškem startuji nový cyklus svých snímků...a samozřejmě, že z nejkrásnějšího místa na světě, kterým Orlické hory bezesporu jsou.

24.3.2019 v 16:47 | Karma článku: 19.69 | Přečteno: 360 | Diskuse

Martina Pazourová

Příští zastávka? Koniklecová!

Máme u nás v Brně zastávku Koniklecová. A představte si, ony tam vážně rostou. Mezi paneláky, kdo by to byl řekl? Nádherné koniklece. Je to přírodní rezervace Kamenný vrch, určitě se vám vyplatí jet se tam podívat. Než odkvetou...

23.3.2019 v 14:13 | Karma článku: 15.80 | Přečteno: 350 | Diskuse

Marek Trizuljak

Rozmrzání nemrzí

Fotoblog z března. Proměny, první jarní den, tání, krajina, pohledy z vikýře... Z rozmrzání nejsem vůbec rozmrzelý.

23.3.2019 v 9:36 | Karma článku: 14.99 | Přečteno: 200 | Diskuse

Martin Valina

Krušné hory sluncem osvícené

Krušné hory sněhem zapadané, sluncem osvícené. Krušné hory jsou někdy tvrdá realita , může to být zároveň i krásná pohádka. Rozprávka plná snů, nabíjejících okamžiků.

23.3.2019 v 6:40 | Karma článku: 18.85 | Přečteno: 270 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam - jak jsem zmeškal jaro

... a to je bez debat - právě tehdy je den stejně dlouhý jako noc a říká se tomu taky rovnodennost, kterou zažíváme jen dvakrát do roka, na jaře a na podzim, myslím, že je nám jaro všem o něco více nakloněno a tuším, že i my jemu

21.3.2019 v 8:52 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 117 | Diskuse
VIP
Počet článků 1511 Celková karma 28.48 Průměrná čtenost 1131


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.

Najdete na iDNES.cz